Mentolio draudimas jau įsigaliojo

ES Tabako gaminių direktyva (TPD 2014/40/ES) draudžia prekiauti mėtos kvapo ar skonio cigaretėmis bei suktinių tabaku nuo 2020 m. gegužės 20 d.

IŠBANDYKITE IQOS

Viskas, ką reikėtų žinoti apie mėtinių cigarečių draudimą

2020-03-12

Mėtinių tabako gaminių draudimas įsigalios jau 2020 m. gegužės 20 d. Skaitykite toliau, norėdami sužinoti, kokie gaminiai bus uždrausti ir kokias alternatyvas galite rinktis.

Kokie tabako gaminiai bus uždrausti?

Mentolis yra natūralus organinis junginys, kuris gali būti pagamintas sintetiniu būdu arba išgaunamas iš mėtų, pipirmėčių ar kitų aliejų. Jis tabako gaminiams suteikia mėtos skonį. Būtent tokie tabako gaminiai, kuriuose jaučiamas mėtos skonis ar kvapas, bus uždrausti.

Draudimas galioja tabako gaminiams, kuriuose dominuoja mėtos skonis ir/ar kvapas. Draudžiami gaminiai:
  ● mėtinės cigaretės ir cigaretės su mėtos kapsulėmis;
  ● mėtos skonio sukamasis tabakas.

Svarstote, ar šis draudimas galioja kaitinamojo tabako gaminiams? Kaitinamojo tabako gaminiai nepatenka į draudžiamų produktų sąrašą. Į jį taip pat neįtrauktos cigarilės, cigarai, elektroninės cigaretės ir vape'ai.

Kada ir kur galios mėtinių cigarečių draudimas?

Pagal Europos Sąjungos Tabako gaminių direktyvą nuo 2020 m. gegužės 20 dienos iš prekybos bus išimtos mėtinės cigaretės ir sukamasis tabakas su mėtos skoniu ar kvapu.

Mėtos draudimas įsigalios visoje Europos Sąjungoje įskaitant Lietuvą. Tai reiškia, kad draudžiama mėtos skonio ar kvapo tabako gaminius, neatsižvelgiant į jų pagaminimo vietą, teikti vartotojams už mokestį ar nemokamai. Taip pat bus draudžiama nuotolinė ir tarpvalstybinė šių tabako gaminių prekyba. Jų negalėsite įsigyti ir neapmuitintų prekių parduotuvėse „Duty-Free“.

Kokios yra cigarečių su mėta alternatyvos?

Geriausias sprendimas rūkantiesiems yra visiškai atsisakyti tabako ir gaminių, sudėtyje turinčių nikotino.

Tiems, kas neketina mesti rūkyti, siūlome alternatyvą – IQOS tabako kaitinimo sistemas. Daugiau apie IQOS skaitykite čia.

Taip pat skaitykite

Ar mėtinės cigaretės bus uždraustos?

2020-05-13

Sužinokite svarbiausią informaciją ir alternatyvas.

Skaityti naujieną Skaityti naujieną
© 2020 Philip Morris International. Visos teisės saugomos.